בונובו מרקטינג - bonbo marketing

Bonobo Marketing

מה זה URL ואיך הוא משפיע על SEO?

הם ראשי תיבות של UNIFORM RESOURCE LOCATOR שהוא למעשה מונח מקצועי המתאר רצף של תווים המשמשים לצרכי הגדרת כתובות של דפי אינטרנט. כתובת ה-URL הידועה גם בשם כתובת האתר או כתובת הדף, היא בעלת חשיבות רבה לאופן תפקודו של דף האינטרנט אותו היא מייצגת, וכפועל יוצא מכך היא בעלת השפעה רבה על תהליכי קידומו של האתר המיועד.

השפעת URL על קידום אתרים

על מנת להבין מהי ההשפעה של ה-URL על תהליך קידום אתרים, נציין את העובדה שמבנה הקישורים בכל אתר אינטרנט מורכב משני חלקים עיקריים, הראשון הוא ה-דומיין של האתר והשני הוא ה-URL הידוע גם בשם המקצועי סלאג (SLUG).

בכל הנוגע לאופן הגדרת ה-URL, עומדות לרשותכם מגוון רחב של אפשרויות שלכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה, כאשר מערכת השיקולים לצורך בחירה באפשרות כזו או אחרת, קשורה לסוג האתר, הפלטפורמה באמצעותה נבנה האתר וסוג מערכת הניהול העומדת לרשותכם.

כלל העוסקים במלאכת קידום אתרים, מודעים לחשיבותו של ה-URL כאחד מהפרמטרים הנחשבים לבעלי השפעה על יכולות הקידום, כאשר חלק מהמקדמים נוהגים להגדיר את כתובת ה-URL בעברית וזאת לצורך יצירת כתובת דף הכוללת בתוכה את מילת המפתח הרלוונטית.

מנגד, חלק אחר מהמקדמים מעדיפים ליצור כתובת URL באנגלית וזאת על מנת להימנע מהופעת ג'יבריש בשורת הכתובת כאשר קיים צורך בשיתופה.

בשני המקרים, ניתן לעשות שימוש היררכי בשורת הכתובת, ובכך לשייך את כתובת העמוד הספציפי על פי קטגוריות תפריטי האתר. שימוש היררכי בהגדרת ה-URL מאפשר לגולשים באתר ליהנות מניווט פשוט ונוח יותר, אך חשוב לציין ולהדגיש שהגדרת כתובות URL, מומלץ שתעשה באמצעות כתובות קצרות הנחשבות לידידותיות יותר לצרכי SEO.

הגדרת כתובת URL בוורדפרס

וורדפרס הנחשבת לאחת ממערכות ה-קוד פתוח הפופולאריות ביותר לבניית אתרי אינטרנט וניהול תוכן, מאפשרת לכם להגדיר את כתובות ה-URL בשתי דרכים עיקריות, הראשונה באמצעות עריכת קישור ישיר, והשנייה באמצעות תוסף YOAST בו ניתן להגדיר את מילות המפתח בשורת הסלאג.

האם יש חשיבות ל-URL בעברית או באנגלית באתרים ישראלים?

כפי שציינו לעיל, חלק מהעוסקים במלאכת קידום אתרים מעדיפים להגדיר את ה-URL בעברית וחלק מהם דוגלים בהגדרתו באנגלית. אילו המצדדים בהגדרת ה-URL בעברית, עושים זאת על מנת ליצור כתובות בהן מילות המפתח מופיעות באופן ישיר ואילו המתנגדים להגדרת URL בעברית טוענים שהאותיות העבריות הופכות לג'יבריש במקרים של שיתוף העמוד.

כך או אחרת, הגדרת ה-URL בעברית כן או לאו היא חסרת חשיבות בכל הנוגע למיטוב הליכי הקידום של האתר. יחד עם זאת, מומלץ לשלב מילות מפתח בעברית כחלק מהגדרת כתובות ה-URL ובכך "לאותת" למנוע החיפוש שהעמוד הספציפי אותו הגדרתם, רלוונטי לשאילתת החיפוש אותה ביצע הגולש.

חשוב לדעת: כיום, עומד לרשותכם פיצ'ר ייעודי המאפשר המרה של כתובות URL המופיעות בג'יבריש לעברית, ולכן, אין כל מניעה מלעשות שימוש בהגדרת כתובות URL בעברית לאתרים ישראליים.

ממה להיזהר כאשר רוצים לשנות URL לעמוד מסוים?

האפשרות באמצעותה אתם בוחרים להגדיר את כתובות ה-URL היא קריטית וזאת לנוכח העבודה שכל שינוי במבנה הקישורים בשלב כזה או אחר, יחייב אתכם לבצע הפניות מסודרות של כל הכתובות הקיימות לפורמט החדש.

במקרים בהם מדובר באתרי אינטרנט עם מספר מצומצם של עמודים פנימיים, המשימה ניתנת לביצוע מיידי, אך במידה ומדובר באתרי אינטרנט עם מספר גדול של עמודים, המשימה הופכת להיות מורכבת והיא מחייבת שימוש במשאבים שונים העלולים לעכב את העבודה.

מעבר לכך, חשוב לציין שכל שינוי של הגדרות ה-URL עלול לייצר עבורכם בעיות כאלו ואחרות בהליכי קידום האתר. במקרים בהם שיניתם את הגדרות ה-URL, חשוב לבדוק שלא מופיעות הודעות שגיאה EROR 404.

הודעת שגיאה זו מתחרשת בעיקר במקרים בהם עמוד תוכן באתרכם אינו רלוונטי ו/או שבוצע לגביו שינוי של הגדרת ה-URL. במקרים אלו, קיימת חשיבות רבה לביצוע הפניה מסוג 301 שמטרתו להנגיש לגולש את עמוד התוכן החדש והרלוונטי.

הוספת פרמטרים של כתובות URL למודעות פייסבוק

הוספת פרמטרים של כתובות URL למודעות פייסבוק היא פעולה היכולה לסייע לכם להבין את האפקטיביות של הפרסום בפייסבוק עבורכם. בין היתר הוספת הפרמטרים יכולה לסייע לכם לזהות מהיכן מגיעה תנועת הגולשים ועל איזה מודעות הם לחצו.

יחד עם זאת, על מנת לעקוב אחר תוצאות המעקב ולהפיק מהם את התובנות הרלוונטיות עבורכם, תדרשו בנוסף להוספת פרמטרים של כתובות URL למודעות פייסבוק, לעשות שימוש בכלי ניתוח של אתרים.

חשוב לציין שכאשר אתם מוסיפים פרמטרים של כתובות URL למועדות הפייסבוק, פרמטרים אלו חלים רק לגבי קליקים על גבי כתובות ה-URL של מודעות הפייסבוק ולא על קליקים שבוצע על ידי גולש מסוים במידה והוא נחשף לקישור באופן אורגני.

רוצים לדעת יותר על חשיבותו של ה-URL לתהליכי ה-SEO עובר אתרכם? אתם מוזמנים ללחוץ כאן לתיאום פגישת ייעוץ עם מומחי SEO.

שתפו את המאמר

רוצים להטיס את העסק שלכם?

קבלו הצעה מהמקצוענים בתחום

תוכן העניינים

מאמרים נוספים

בניית חנות אינטרנטית – סקירה מלאה

יש לכם מה למכור ברשת? זה הזמן לדעת הכול על הקמתה של חנות אינטרנטית רכישות באונליין הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מהאופן בו אנו

איקומרס – מסחר אלקטרוני

4.9 טריליון $, זה סכום המכירות המטורף הצפוי בשנת 2021 בתחום המסחר האלקטרוני, ואם אתם עדיין לא יודעים מה זה איקומרס ואיך מצטרפים ל-"חגיגות המכירות"

קידום ממומן בגוגל ופייסבוק

מה זה PPC ולמה אתם צריכים איש PPC? רוצים לדעת מה זה PPC ולמה הוא נחוץ לכם למטרות שיווק דיגיטלי ברשת? השורות שלפניכם נכתבו במיוחד

Uncategorized

מה זה URL ואיך הוא משפיע על SEO?

הם ראשי תיבות של UNIFORM RESOURCE LOCATOR שהוא למעשה מונח מקצועי המתאר רצף של תווים המשמשים לצרכי הגדרת כתובות של דפי אינטרנט. כתובת ה-URL הידועה

הרשמו לניוזלטר של בונובו

לקבלת מאמרים נוספים